Wykaz punktów zbiórki innych odpadów
Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny:
Elektroodpady, inaczej zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (ZSEE) są to zużyte, zepsute, wybrakowane, niesprawne, zniszczone, wyeksploatowane lub po prostu niepotrzebne urządzenia, których działanie jest uzależnione od dopływu prądu lub działania pól elektromagnetycznych.
Elektroodpadami są wszelkiego rodzaju zużyte sprzęty zasilane prądem lub bateriami:
1. Wielkogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego: pralki, zmywarki, zamrażarki, chłodziarki, mikrofalówki, piecyki elektryczne, grzejniki elektryczne, wentylatory elektryczne, urządzenia klimatyzacyjne itp.
2. Małogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego: odkurzacze, żelazka, tostery, frytkownice, młynki do kawy, noże elektryczne, urządzenia do strzyżenia włosów, suszarki do włosów, zegarki, wagi itp.
3. Sprzęt telefoniczny, komputery, sprzęt audiowizualny: telefony, faksy, komputery, laptopy, drukarki, odbiorniki radiowe i telewizyjne, kamery wideo, sprzęt video i hi-fi itp.
4. Sprzęt oświetleniowy.
5. Drobne narzędzia: maszyn do szycia, wiertarki, narzędzia do koszenia trawy itp.
6. Zabawki, sprzęt rekreacyjny i sportowy.
Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny należy zbierać selektywnie. Nie należy demontować sprzętu na własną rękę, ponieważ zawiera wiele substancji niebezpiecznych. Sprzęt oddajemy w całości.
Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można pozbyć się w następujący sposób:
1. Mobilny punkt odbioru odpadów komunalnych – zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Urząd Gminy Domanice organizuje odbiór elektrośmieci bezpośrednio sprzed nieruchomości. Terminy przeprowadzanych zbiórek elektroodpadów określone są w harmonogramie.
2. Zostawić stary sprzęt w sklepie, w którym kupuje się nowe urządzenie. Sklepy i hurtownie sprzętu elektrycznego i elektronicznego zostały zobowiązane przez ustawodawcę do nieodpłatnego przyjmowania ZSEE od klienta, który w danym sklepie kupuje nowy sprzęt tego samego typu i w tej samej ilości np. kupując nowy telewizor możemy nieodpłatnie oddać stary.
3. Do punktu serwisowego, jeżeli sprzęt został przyjęty przez niego do naprawy i został uznany za „niewarty” tej naprawy.
Wykaz podmiotów zbierających odpady folii, sznurka oraz opon powstających w gospodarstwach rolnych:
Wołyńce Kolonia, ul. Dworska 64, 08-110 Siedlce, numer telefonu 501657162
Powyżej wymieniony podmiot odbiera odpady powstające w gospodarstwach rolnych, odpłatnie i po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym.